Makine Haber

Aoun: “Tedarik sıkıntısı nedeniyle üretime kısa bir süre ara vereceğiz”

Tedarik sıkıntısı nedeniyle üretim programında bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldıklarını ifade eden Oyak Renault Genel Müdürü Dr. Antoine Aoun, 15-22 Mart tarihleri ​​arasında Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretime kısa bir süreliğine ara verileceğinin bilgisini verdi.

Aoun: “Tedarik sıkıntısı nedeniyle üretime kısa bir süre ara vereceğiz”

Küresel otomotiv endüstrisindeki şirketler, özellikle Avrupa’daki otomobil üreticileri, elektronik bileşen eksikliği nedeniyle üretime ara vermek zorunda kalıyorlar.
Küresel otomotiv sektöründe yaşanan tedarik sorunlarının Oyak Renault’yu da etkilediğini söyleyen Oyak Renault Genel Müdürü Dr. Antoine Aoun, özellikle sektör için hayati bir öneme sahip elektronik bileşenlerde tedarik sorunu yaşandığını vurguladı. Aoun, “Bursa’da ürettiğimiz Yeni Clio, Clio E-tech ve Mégane Sedan’da ve mekanik fabrikamızda en son teknolojileri kullanıyoruz. Bu da, fabrikamızı yüksek hacimli elektronik bileşenlere ihtiyaç duyan başlıca üretim tesislerinden biri haline getiriyor” dedi.
Tedarik sıkıntısı nedeniyle üretim programında bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldıklarını belirten Aoun, 15-22 Mart tarihleri ​​arasında Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretime kısa bir süreliğine ara verileceğini duyurdu. Aoun, verilecek kısa aradan sonra üretime planlandığı gibi devam edeceklerini ve piyasadaki oluşabilecek durumlara göre planlarını tekrar revize edebileceklerini belirtti.

“Fabrikamızın en güçlü yönü, çevik ve esnek üretim kabiliyetimiz”
Covid-19 pandemisinin, küresel otomotiv pazarında talep daralmasını beraberinde getirdiğini bildiren Dr. Antoine Aoun, şöyle konuştu: “Bunun yanında, küresel tedarik zincirinde, özellikle de elektronik bileşen tedarikinde görülen sorunlar, üretimi olumsuz yönde etkiliyor. Doğal olarak, dünya genelinde yaşanan elektronik bileşen arz sorunundan biz de etkileniyoruz. Daha önce birçok krizle karşı karşıya kaldık. Fabrikamızın en güçlü yönü, çevik ve esnek üretim kabiliyetimiz. Bu özelliğimiz sayesinde, hızlı müdahalelerle dış kaynaklı krizleri en etkili şekilde yöneterek, üretime üç vardiya olarak devam edeceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ