Makine Haber

Aktaş Kariyer Okulu’nun ilk mezunları diplomalarını törenle aldılar

Genç çalışan istihdamına büyük önem veren Aktaş Holding’in, yeni mezun gençleri iş dünyasına en iyi şekilde hazırlamak amacıyla hayata geçirdiği Aktaş Kariyer Okulu Projesi ilk mezunlarını verdi. Proje kapsamında mezun olan gençler, RUMELİSİAD Evi’nde düzenlenen törenle diplomalarını aldılar.

Aktaş Kariyer Okulu’nun ilk mezunları diplomalarını törenle aldılar

Üniversiteden yeni mezun gençlere fırsat sunma ve Türkiye’nin geleceğine katkı sağlama hedefiyle Aktaş Holding’in geçen yıl hayata geçirdiği Aktaş Kariyer Okulu Projesi ilk mezunlarını verdi. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduktan sonra ilk iş deneyimlerini 29 Nisan 2019-28 Şubat 2020 tarihleri arasında Aktaş Kariyer Okulu öğrencisi olarak yaşayan gençler, RUMELİSİAD Evi’nde düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını aldılar.

Ulusay: “İlk iş deneyimlerini şirketimiz bünyesinde kazandırmayı hedefledik”


Törende konuşan Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanı İskender Ulusay, şirketleri açısından en özel günlerden birini yaşadıklarını ifade ederek, “6 kıtaya yayılmış çok uluslu bir şirket olarak, 82 yıllık başarılarla dolu kültürümüzü ve değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarırken, nitelikli insan kaynağına da büyük önem veriyoruz. Özellikle de genç çalışan istihdamına büyük bir önem veriyoruz. Projeyi hayata geçirirken en önemli kriterlerimizden biri, başvuru yapan kişilerin daha önce herhangi bir iş deneyiminin olmamasıydı. Çünkü Aktaş Holding olarak, bu proje ile gençlere ilk iş deneyimlerini şirketimiz bünyesinde kazandırmayı hedefledik” dedi.
Dünya genelindeki farklı lokasyonlarda 500’ün üzerinde kişiyi istihdam eden bir şirket olarak, çeşitliliğe çok büyük bir önem verdiklerini kaydeden Ulusay, şöyle konuştu: “Bu açıdan, kadın-erkek fırsat eşitliği yaklaşımını tüm insan kaynakları politikalarımızda kararlı bir şekilde uygularken; Kariyer Okulu Projesi’nde de bu öncelikle hareket etmeye özen gösterdik. Tüm amacımız; mevcut organizasyonumuzu farklı çalışma yetkinlikleriyle zenginleştirmeye devam ederek, Aktaş Holding’in geleceğini en iyi şekilde inşa etmek ve ülkemiz için katma değer üretecek çalışmalara imza atmak.”

Aktaş: “Geleceğe yatırımı çok önemsiyorum”
Geleceğe yatırımı çok önemseyen bir kişi olduğunu söyleyen Aktaş Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Şahap Aktaş ise, “Bunun için de; gençlerimizin her fırsatta yanında olarak, ellerinden tutarak, kendilerini en iyi şekilde geliştirip, vatana-millete faydalı bireyler olmasına katkı sağlamaya çalışıyorum. Gerek Aktaş Holding, gerekse de Aktaş Eğitim Vakfımız aracılığıyla, geleceğe dokunacak ve gençlerimize ışık tutacak pek çok organizasyonun içerisinde bizzat yer almaktayız. Hayata geçirdiğimiz pek çok çalışmada, daima tek bir noktaya öncelik verdik; o da değer üretebilmek. Gençlerimize, bu ülkenin geleceğine inanıyor ve güveniyorum” şeklinde konuştu.

Kılavuz: “Bu tür projeler artarak devam etmeli”


Törende söz alan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz da, şunları aktardı: “Kent sanayisine her anlamda değer katan ve Bursa’nın sanayileşmesinde önemli bir yeri bulunan Aktaş Holding’in, bugünlere gelmesinde büyük emeği olan Şahap Aktaş başta olmak üzere, projeden mezun olan kursiyerleri gönülden kutluyorum. Ülkemizin kalkınma yolculuğunda bu tür projeler artarak devam etmeli.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ