Makine Haber

Aksa Jeneratör, üretim tesisleri ve satış ağına Hollanda ile yenisini ekledi

Aksa Jeneratör, global büyüme stratejisi kapsamında Türkiye, ABD ve Çin’deki üretim tesisleri ve 5 kıtadaki yaygın satış ağına bir yenisini daha ekledi. Şirket, Hollanda’da Avrupa’nın en büyük limanına ev sahipliği yapan Rotterdam bölgesinde yeni üretim ve ticaret merkezini açtı.

Aksa Jeneratör, üretim tesisleri ve satış ağına Hollanda ile yenisini ekledi

19 ülkede kendi ofis ve yatırımları ile faaliyet gösteren; Türkiye, Çin ve ABD’deki üretim tesisleri ve 173 ülkeye ihracatı ile dünyanın beş büyük jeneratör üreticisinden biri olan Aksa Jeneratör, büyüme planları doğrultusunda Hollanda’da Avrupa’nın en büyük limanına ev sahipliği yapan Rotterdam bölgesinde yeni üretim ve ticaret merkezini açtı.
Şirket, Hollanda tesisinde Avrupa menşeili yenilikçi ve çevreci yeni nesil ürünler ile Batı Avrupa ve ihraç pazarlara odaklanacak. Rotterdam bölgesinin en önemli şehirlerinden Dordrecht’te bulunan tesis, konumu itibarıyla da stratejik bir önem sahip. Ticaretin hızlı bir şekilde gerçekleştiği ve 180’den fazla milletten insana ev sahipliği yapan bölge, ürün sevkiyatı konusunda da önemli lojistik avantajlar sunuyor.

Özer: “Hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz”


Global büyüme stratejileri doğrultusunda dev bir adım attıklarını belirten Aksa Jeneratör Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Rıdvan Özer, “Hollanda tesisimizin de faaliyete geçmesi ile 5 kıtada yer alarak, 2025 yılına kadar dünyanın 3 büyük jeneratör üreticisinden biri olma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Bireysel kullanımdan dev projelere uzanan geniş yelpazedeki ürün ve uygulamalarımızla, jeneratör pazarında çok kısa bir sürede dünya markası haline geldik. Önümüzdeki dönemde de global ayak izimizi ve pazar payımızı artırma hedeflerimiz doğrultusunda, farklı çalışmalarımızı ve yatırım planlarımızı hayat geçirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ