Makine Haber

AKO Jant, yeni yatırımlarıyla üretim kapasitesini ikiye katlayacak

23 bin 500 metrekaresi kapalı olmak üzere, toplam 120 bin metrekarelik alanda üretimini sürdüren AKO Jant, bu yıl içerisinde 5 milyon dolar düzeyinde gerçekleşen yatırımla ve yeni disk hatları ile üretim kapasitesini ikiye katlayacak.

AKO Jant, yeni yatırımlarıyla üretim kapasitesini ikiye katlayacak

AKO Grup bünyesinde ticari, zirai ve askeri araçlar için jant üretimi gerçekleştiren AKO Jant, bu yıl içerisinde 5 milyon dolar düzeyinde gerçekleşen yatırımla yeni disk hatları ile üretim kapasitesini ikiye katlayacak.
23 bin 500 metrekaresi kapalı olmak üzere, toplam 120 bin metrekarelik alan üzerinde kurulu AKO Jant fabrikasında, 2018 yılında da 4,5 milyon dolarlık yatırımla ve devreye alınan yeni jant üretim hattı son teknoloji ile otomatik olarak tasarlandı.

Abrekoğlu: “Belirsizleşen üretim ortamında bile kararlılıkla yatırımlarımızı sürdürüyoruz”


AKO Jant bünyesinde gerçekleşen yatırımların, dünyada Covid-19 pandemi süreciyle belirsizleşen üretim ortamında bile kararlılıkla sürdüğünü ifade eden AKO Jant Fabrika Müdürü Ömer Abrekoğlu, “Türkiye’nin üretim potansiyeline olan inancımızla, yeni yatırımlara devam ederek bu süreçten güçlenerek çıkmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
2020 yılında 5 milyon dolarlık yatırımla birlikte üretim kapasitesini ikiye katlamaya hazırlanan fabrikada üretim hatlarının robotlarla entegre çalıştığını ifade eden Abrekoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yatırımlar kapsamında, AKO Jant fabrikasında 2021 yılında hizmete girecek yeni disk üretim hattının yanı sıra; üretimde dışa bağımlılığı ortadan kaldıran rulo dilme tezgahı, Endüstri 4.0 kapsamında INPDS üretim takip sistemi ve robotlu üretim hatlarında üretim kapasitesinde artış sağlanıyor. Tüm bu yatırımlarla üretim kapasitemizi 2021’de ikiye katlamayı hedefliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ