Makine Haber

Ağaç işleme makineleri sektörü İstanbul’a çıkarma yapacak

TAMDER ve Demos Fuarcılık; Türkiye’nin ağaç işleme makineleri sektöründeki teknolojik gelişme düzeyini tüm dünyaya duyurmak hedefi doğrultusunda Mobilya Üretiminde İnovasyon ve Akıllı Üretim Sistemleri Zirvesi WoodMach 2020 etkinliğini düzenleyecek.

Ağaç işleme makineleri sektörü İstanbul’a çıkarma yapacak

2018 yılında 283 milyon dolarlık ağaç işleme makineleri üretimi gerçekleştiren Türkiye, söz konusu dönemde 103 milyon dolarlık ihracatıyla dünyada 13. sırada yer aldı. Bu kapsamda, TAMDER (Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği) ile Demos Fuarcılık işbirliğiyle; Türkiye pazarındaki teknolojik gelişme düzeyini tüm dünyaya duyurmak hedefiyle önemli bir etkinlik düzenlenecek. 9-12 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak Mobilya Üretiminde İnovasyon ve Akıllı Üretim Sistemleri Zirvesi WoodMach 2020, yurtiçinden ve özellikle Avrupa, Balkanlar ve Körfez ülkelerinden çok sayıda iş insanının katılımıyla binlerce kişiyi ağırlamayı hedefliyor.

Karabudak: “Teknolojimizi tüm dünyaya göstermek istiyoruz”


Ağaç işleme makineleri sektörünün önemini vurgulayan TAMDER Fuar ve Zirve Komitesi Başkanı Ümit Karabudak, şunları söyledi: “Uzun yıllardır ülkemizde yüzde 100 yerli sermaye ile ağaç işleme makineleri kategorinde yeni nesil inovatif akıllı makineler üretiyoruz. Bu yolda amacımız; Türk teknolojisini ve inovasyonunu tüm dünyaya göstermek. Özellikle Balkanlar, Avrupa ve Amerikalı mobilya üreticileri, gerçekleştirdikleri ziyaretlerinde ağaç işleme makinelerimizin fark yaratan kimliği ile ilgileniyorlar. Zirvede, sektörümüzün teknolojik olarak inovatif ürünleriyle nerelere geldiğini gösterme şansını yakalayacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ