Makine Haber

Acay: “Global arenada yatırımlarımızla büyümeye devam ediyoruz”

Stratejik hedefleri doğrultusunda global arenada iş birlikleri ve anlaşmalar gerçekleştiren Coşkunöz Holding’in Rusya’da faaliyet gösteren şirketi Coşkunöz Alabuga, Avrupa’nın önemli bir otomobil üreticisiyle yeni bir projeye daha imza attı.

Acay: “Global arenada yatırımlarımızla büyümeye devam ediyoruz”

Coşkunöz Holding, 2019 yılında gerçekleştirdiği uzun soluklu anlaşmalara bir yenisini daha ekleyerek; yakın zamanda Coşkunöz Alabuga ve Avrupa’nın önemli bir otomobil üreticisi arasında yeni bir projeye imza attı. 2021 yılı içerisinde seri üretime geçilecek anlaşma kapsamında, 12 milyon Euro’luk yeni bir yatırım yapılacak. Rusya’daki pazar payını daha fazla artıracak anlaşma doğrultusunda şirket, 2 bin 500 metrekarelik bir binada; 2 bin 500 ton transfer preste parça üretimi, 630 ve bin 200 ton progresif preste parça üretimi, robotik gazaltı kaynağı ve punta kaynağı prosesleri üzerine faaliyet gösterecek. Firma aynı zamanda; yüksek adette ve sınıfta kalın sac parçalar, arka aks grubu, süspansiyon grubu ve motor traversi gibi parçaları da yeni üretim süreçlerine ekleyerek bünyesine katacak. Bu sayede Coşkunöz Alabuga, yıllık 20 milyon Euro’luk parça cirosu elde etmeyi hedefliyor.

Acay: “İstikrarlı büyümemizi sürdürmüş olacağız”
İmzaladıkları projenin Coşkunöz Alabuga’nın ürün ve hizmetleri açısından fark yaratarak, yeni başarılarına imkân tanıdığını belirten Coşkunöz Holding CEO’su A. Erdem Acay, “Coşkunöz Holding, operasyonel ve stratejik hedefleri doğrultusunda global arenada mevcut ve yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Coşkunöz Alabuga ilk yurt dışı yatırımımız olma özelliği taşıyor. SEZ Alabuga Bölgesi’nde konumladığımız Coşkunöz Alabuga ile otomotiv pazarının rotasını bu bölgeye döndürmeyi hedefledik. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz birincil önemle; kaliteli ürünlerimizle üretim süreçlerimizde sıfır hata taahhüdümüz ile uzun süreli anlaşmalara imza atıyoruz. Böyle bir proje içinde yer almak; bölgedeki konumumuzu güçlendirmemize ve potansiyelimizi artırmamıza fayda sağlayacak. Böylece, istikrarlı büyümemizi sürdürmüş olacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ