Makine Haber

Abkant presler için otonom optik açı ölçümü

VCnano3D-Z 3D profil ölçüm sensörleri, 400 Hz’e kadar ölçüm hızlarına ve <±0,1°'lik bir hassasiyete ulaşabiliyor. Abkant preslerin üretkenliğini ve verimliliğini artırmak için profil ölçüm sensörleri, temas basıncının gerçek zamanlı kontrolü adına doğrudan makinenin PLC'sine bağlanabilme imkânı sunuyor.

Abkant presler için otonom optik açı ölçümü

Vision Components

Vision Components, sac bükme abkant preslerinde açısal doğruluğu kontrol etmek için güçlü OEM lazer profil ölçüm sensörleri sunuyor. VCnano3D-Z 3D profil ölçüm sensörleri, 400 Hz’e kadar ölçüm hızlarına ve <±0,1°’lik bir hassasiyete ulaşabiliyor. Abkant preslerin üretkenliğini ve verimliliğini artırmak için profil ölçüm sensörleri, temas basıncının gerçek zamanlı kontrolü adına doğrudan makinenin PLC’sine bağlanabilme imkânı sunuyor. Sac metal makineleri için kontrol üreticisi olan Delem, Vision Components’in lazer profil ölçüm sensörlerinin kontrol cihazlarına entegrasyonunu tamamladı.

Harici bir bilgisayar olmadan bağımsız olarak çalışıyor
Vision Components’ın 3D lazer profil ölçüm sistemleri, harici bir bilgisayar olmadan bağımsız olarak çalışıyor. Bu da, müşterilere son derece stabil, az bakım gerektiren ve uygun maliyetli bir çözüm sunuyor. Kompakt IP67 muhafazası ve geniş görüş alanına sahip olan VCnano3D-Z sensörlerinin entegrasyonu kolaydır ve herhangi bir dönüştürme veya ayarlama yapılmadan farklı kalıplarla kullanılabilir. Mavi yüksek performanslı lazer ve Vision Components’ın tescilli ortam ışığı bastırma teknolojisi; paslanmaz çelik, bakır, pirinç ve folyolu malzemelerin büküm işlemlerinde, parlak ve yansıtıcı yüzeylerde güvenilir algılama sağlıyor. Gömülü görüş sisteminin 3D analiz yeteneği delikli metali, baklavalı sac metali ve fırçalanmış alüminyumu doğru şekilde algılamak için tasarlandı. Kısa sac parçalarda bile hassas açı ölçümü için birkaç profil noktası yeterli. 2021’de 25. yıl dönümünü kutlayan gömülü görüntüleme sistemleri üreticisi Vision Components, ürünlerinin uzun vadede erişilebilirliğini güvence ediyor ve uygulama entegrasyonlarında makine ve ölçüm sistemi üreticilerini destekliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ