Makine Haber

ABB, temiz oda üretim ortamları için sunduğu robot ürün yelpazesini genişletiyor

Hızlı ve kompakt IRB 1100’ün yeni temiz oda versiyonu, hassas endüstriler için yüksek koruma ile gelişmiş esneklik ve performans sunuyor. Biri 4 kg taşıma yükü ve 475 mm erişim, diğeri ise 4 kg taşıma yükü ve 580 mm erişim olmak üzere robotun iki çeşidi bulunuyor.

ABB, temiz oda üretim ortamları için sunduğu robot ürün yelpazesini genişletiyor

ABB, yüksek düzeyde esneklik ve performans gerektiren temiz oda üretim ortamları için sunduğu robot ürün yelpazesini genişletiyor. ISO 14644-1 sertifikasına sahip yeni temiz oda IRB 1100 versiyonu; hızlı performansını sağlık hizmetleri, ilaç, elektronik, yarı iletkenler ve güneş paneli üretimi gibi endüstriler için kompakt bir tasarımda birleştiriyor.
Konu hakkında bilgi veren şirket yetkilileri, “Ürünün temel özellikler arasında; hijyenik boya ve gres, yağ ve parçacıklar gibi kirletici maddelerin sızmasını önlemek için sızdırmaz bir gövde ve bakterilerin büyümesini engellemek için robotun eklemleri arasındaki boşlukları en aza indiren mekanik bir tasarım bulunuyor. Biri 4 kg taşıma yükü ve 475 mm erişim, diğeri ise 4 kg taşıma yükü ve 580 mm erişim olmak üzere robotun iki çeşidi mevcut. Yeni temiz oda versiyonu, ABB’nin en kompakt ve en hafif 6 eksenli robotu olan mevcut IRB 1100’ün başarısına dayanıyor” dediler.

Yüzde 35’e kadar daha hızlı çevrim süreleri sunuyor”
IRB 1100’ün, üretkenliği ve sınıfının en iyisi olan tekrarlanabilir doğruluğunu en üst düzeye çıkarmak için IRB 120’den yüzde 35’e kadar daha hızlı çevrim süreleri sunduğunu aktaran yetkililer, şöyle konuştular: “ABB’nin OmniCore kontrol ünitesinden güç alan IRB 1100; hızlı montaj, toplama ve yerleştirme ile malzeme işleme uygulamalarını desteklemek için ideal hale getiren gelişmiş hareket kontrol özellikleriyle donatıldı. Yüzde 10 daha küçük ve yüzde 20 daha hafif özellikleriyle yeni IRB 1100, daha fazla üretim esnekliği için mevcut üretim hatları dâhil olmak üzere kısıtlı alana sahip tüm alanlara kurulabilir. Yeni IRB 1100, IRB 120’yi de içeren ABB’nin temiz oda uygulamaları için sunduğu tüm teklif protföyünü genişletecek. IRB 1100, IRB 120’nin sahip olduğu ISO 5’e kıyasla daha yüksek ISO 4 temiz oda standardı sertifikasına sahip ve daha yüksek seviye koruma talep eden potansiyel yeni uygulamalarda kullanılabilir.”

Matinlauri: “Otomasyondan en iyi şekilde yararlanılmasını sağlayacak”
ABB Robotik Ürün Yönetimi Başkanı Antti Matinlauri, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Pek çok üretici, robotların sunabileceği hızlı ve doğru montaj sürecinden yararlanmak isterken; birçok gelişmiş teknoloji kirletici maddelere karşı hassastır ve katı temiz oda koşulları talep etmektedir. Temiz oda versiyonu benzersiz olan IRB 1100, 4 kg taşıma kapasitesi ve 500 mm’nin altına erişim sağlarken, sınıfının en iyisi tekrarlanabilir doğruluk sunuyor. Yeni bir kriter belirleyen ve sektördeki temiz oda ekiplerini destekleyen IRB 1100; bu zorlu ortamlarda, daha hızlı çevrim süreleri ve sınırlı alanlarda bile gelişmiş üretkenlik dâhil olmak üzere müşterilerimizin otomasyondan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayacak” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ