Makine Haber

ABB Robotik, Covid-19 nedeniyle önemli yazılım hizmetlerini ücretsiz sunacak

Covid-19 salgını nedeniyle önemli yazılım hizmetlerini ücretsiz sunma kararı alan ABB’nin Robotik ve İmalat Otomasyonu Bölümü, müşterileri ve partnerlerinin üretim hatlarının çalışmaya devam etmesine yardımcı olacak ve birçoğunun evden çalışırken işletmelerin faaliyetlerini sürdürebilmesine olanak sağlayacak.

ABB Robotik, Covid-19 nedeniyle önemli yazılım hizmetlerini ücretsiz sunacak

ABB’nin Robotik ve İmalat Otomasyonu Bölümü, Covid-19 salgını nedeniyle önemli yazılım hizmetlerini ücretsiz olarak sunma kararı aldı. Şirket böylece, müşterileri ve partnerlerinin üretim hatlarının çalışmaya devam etmesine yardımcı olacak ve birçoğunun evden çalışırken işletmelerin faaliyetlerini sürdürebilmesini imkân sağlayacak.
Birçok şirketin, özellikle mevcut sosyal mesafe ve uzaktan çalışma ihtiyacı göz önüne alındığında, üretim hatlarını uzaktan yöneteceğini ve robot sistemlerini daha az insan etkileşimi ile optimum performansta çalışmasını sağlayabilen söz konusu dijital çözümlerden yararlanabileceğini aktaran yetkililer, “Dijital araçlar da, müşterilerin çalışmaya devam etmesine ve herkes işyerine döndüğünde hazır olacak projelere hazırlanmalarına yardımcı olmak için kullanılabilir. ABB’nin Robotik ve İmalat Otomasyon Bölümü, 27 Mart Cuma gününden 31 Aralık 2020 tarihine kadar önemli yazılım hizmetlerini müşterilerine ücretsiz olarak sunacak. Bu duruma dâhil olan hizmetler arasında; durum izleme ve teşhis, varlık yönetimi yazılımı ve önemli malzemelerin tedariki için üretim hatlarının uzaktan sorun giderme ve izlenmesi bulunmaktadır. Aşağıdaki teknolojilere hâlihazırda erişimi olan; ancak bunları nasıl kullanacakları konusunda tavsiye ve rehberlik isteyen müşteriler yerel ABB temsilcilerine başvurma olanağına sahipler” dediler.
Yetkililer, ücretsiz kullanıma sunulan yazılımları şu şekilde sıraladılar:

ABB Ability İnternet Bağlantılı Servisler-Durum izleme ve teşhis:
ABB’nin İnternet Bağlantılı Servis platformu, tek veya tüm robot filosunun mevcut durumunu ve performansını izleyerek, müşterilerin robot sistemlerini en iyi performansla çalıştırmasına ve uzaktan izleyebilmelerine yardımcı oluyor. Bu platform, servis uzmanlarının yüksek maliyetli plansız üretim duruşlarına yol açabilecek sorunlara çözüm bulmalarını ve aksiyon alınabilecek olan bilgileri elde etmelerini sağlıyor.

Temel özellikler:
⦁ 7/24 güvenli izleme ve teşhis hizmeti,
⦁ En sık görülen arızaların belirlenmesi,
⦁ Mekanik ve kontrol ünitesi ölçümleri için durum izleme ve trend analizi,
⦁ E-posta yoluyla anında kritik alarm bildirimleri,
⦁ Hızlı kök neden analizi için alarm durumunda sistem anlık görüntüsü,
⦁ Kullanılabilir bilgiler içeren MyRobot ve alarm kontrol paneli,
⦁ Mesai saatlerinde sanal eğitim desteği,
⦁ RobotStudio.

“Fiziksel varlıkların veya sistemlerin tam bir dijital kopyasını sunuyor”
Simülasyon ve çevrimdışı programlama yazılımı olan RobotStudio’nun, fiziksel varlıkların veya sistemlerin tam bir dijital kopyasını (dijital ikiz) sunduğunu aktaran yetkililer, şöyle konuştular: “Böylece, üretim hattınızda neler olup bittiğini uzaktan görebilirsiniz. ABB’nin RobotStudio çevrimdışı programlama aracı, kullanıcıların gerçek bir üretim hattının başına gitmeden veya durdurmak zorunda kalmadan; sanal bir 3D ortamda eksiksiz bir robot kurulumu oluşturmasını, simüle etmesini ve test etmesini sağlıyor. Tüm Powerpack’ler ve CAD dönüştürücüler, dijital ikiz ve sanal gerçeklik toplantıları dâhil tüm RobotStudio fonksiyonları artık ücretsiz olarak sunulacak. Herhangi bir teknik desteğe ihtiyaç duyulursa, video (Skype, Zoom, Teams) aracılığıyla etkinleştirilen ücretsiz sanal teknik destek sunabiliriz. Bu desteğe erişmek için yerel ABB temsilcilerine başvurulabilir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ