Makine Haber

ABB, Codian’ın satın alınması ile yüksek hızlı endüstriyel robot portföyünü genişletiyor

ABB, dünyanın önde gelen delta robot sağlayıcılarından biri olan Codian Robotics B.V.’yi satın aldı. Hollanda’da bulunan ve dünya çapında 20 kişilik bir ekibe sahip olan şirket, müşterilerine doğrudan hizmet vermeye devam edecek. Söz konusu işlemle ABB, büyüyen delta robotları alanındaki taahhütlerini hızlandırıyor.

ABB, Codian’ın satın alınması ile yüksek hızlı endüstriyel robot portföyünü genişletiyor

ABB, öncelikli olarak yüksek hassasiyetli ürün toplama ve yerleştirme uygulamaları için üretim yapan, önde gelen delta robot sağlayıcısı Codian Robotics B.V.’yi satın aldı. Codian Robotics’in ürünleri; yiyecek, içecek ve eczacılık gibi hijyene duyarlı endüstriler için ideal olan hijyenik bir tasarım serisini içeriyor. Söz konusu işlemle ABB, büyüyen delta robotları alanındaki taahhütlerini hızlandırıyor.
Hollanda’da bulunan ve dünya çapında 20 kişilik bir ekibe sahip olan Codian Robotics, müşterilerine doğrudan hizmet vermeye devam edecek. Satın alma 1 Ekim 2020’de imzalandı ve tamamlandı. Her iki taraf, satın alma fiyatı ile ilgili herhangi bir ayrıntı açıklamamayı kabul etti.

Atiya: “Çığır açan teknolojiye odaklanmamızın altını çiziyor”
ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu Başkanı Sami Atiya, “Satın almamız; müşterilerimizin otomasyonun potansiyelini tam olarak fark etmelerine ve hızla değişen iş ortamında esnekliklerini artırmalarına yardımcı olarak, çığır açan teknolojiye odaklanmamızın altını çiziyor. Codian Robotics’in teknolojileri ve sektör uzmanlığı, yiyecek ve içecek, ilaç, hizmet robotikleri ve lojistik çözümlerimiz için mükemmel bir katkı sağlarken; aynı zamanda ABB’nin makine merkezli robotik portföyünü de destekliyor” dedi.
Günümüzde yiyecek ve içecek endüstrisindeki robotların çoğu gıdaya dokunmak için tasarlanmamış olsa da, Codian Robotics’in portföyünün, güvenli ve açık gıda işlemeye olanak tanıyan hijyenik bir tasarım içerdiğini anlatan Atiya, şöyle konuştu: “Covid-19 salgını ile hızlanan bir şekilde, yüksek hijyenik standartları sağlayan ürün toplama ve yerleştirme robotlarına güçlü bir ihtiyaç var. Yiyecek ve içecek, ilaç ve lojistik müşterilerimiz, özellikle bu otomasyonun potansiyeli ile ilgileniyorlar. Bu da, tedarik zincirlerinin mevcut işleyişini sürdürmesini sağlarken; çalışanların refahını da koruyor.”

Hartman: “Yıllar içinde geniş bir ürün portföyü geliştirdik”
Codian Robotics’in kurucusu Freek Hartman ise, satın almayla ilgili şunları anlattı: “Yıllar içinde geniş bir ürün portföyü geliştirdik. ABB’nin etkileyici küresel varlığı ve sektördeki uzmanlığı, portföyümüzü küresel ölçekte sunmamıza yardımcı olacak. Başarı hikâyemizin bir sonraki bölümünü yazmak için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

Wimmer: “Dünyanın en başarılı delta robot tedarikçilerinden biri”
Makine üreticileri sektöründe olağanüstü bir geçmişe sahip, dünyanın en başarılı delta robot tedarikçilerinden birini satın aldıklarını dile getiren ABB’nin Makine Otomasyonu Bölümü Başkanı ve B&R Genel Müdürü Hans Wimmer da, “Gelecekte, müşterilerimize küresel ve tüm sektörler için tam entegre çözümler sunabileceğiz” diye konuştu.

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu hakkında:
ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu’nun; robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak, otomotivden elektronik ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunduğunu kaydeden yetkililer, “Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 400 binden fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin; üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53’ten fazla ülkede 100’den fazla lokasyonda 10 binden fazla kişiyi istihdam etmektedir” dediler.

ABB hakkında:
ABB’nin (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketi olduğunu ifade eden yetkililer, şunları aktardılar: “Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile şirketin başarısını bugün 100’den fazla ülkedeki yaklaşık 110 bin çalışanı sürdürüyor.”

B&R hakkında:
B&R’ın, Avusturya’da genel merkezi ve tüm dünyada ofisleri bulunan yenilikçi bir otomasyon şirketi olduğunu aktaran yetkililer, “6 Temmuz 2017 tarihinden bu yana B&R, ABB Group bünyesinde bir iş birimi olarak faaliyet sürdürmektedir. Endüstriyel otomasyonda bir dünya lideri olan B&R, gelişmiş mühendislik bilgisini modern teknoloji ile harmanlıyor. Şirket; makine ve fabrika otomasyonu, tahrik ve kontrol teknolojisi, görselleştirme ve entegre emniyet teknolojisinde çeşitli sektörlerden müşterilerine bütünsel çözümler sunmaktadır. Endüstriyel loT ile OPC UA, Powerlink ve openSafety gibi iletişim standartlarının yanı sıra, Automation Studio yazılım geliştirme ortamının da sayesinde B&R, geleceğin otomasyon mühendisliğini yeniden tanımlıyor. Yenilikçi çözümleri ile otomasyon dünyasında yeni standartlar belirleyen B&R, süreçleri basite indirgemeye ve müşterilerin beklentilerinin ötesine geçmeye yardımcı oldu” diyerek sözlerini noktaladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ