Makine Haber

3DExperience Edu görücüye çıktı

3DExperience Edu sayesinde Dassault Systèmes; 3DExperience platformu üzerinden yaşam boyu öğrenme alanında yeni imkânlar sunarak ve akademik kurumlarla endüstri arasında bağlar kurarak, geleceğin işgücünü oluşturma konusundaki rolünü geliştirecek.

3DExperience Edu görücüye çıktı

Dassault Systèmes

Dassault Systèmes, öğrenci ve profesyonellerin sürdürülebilir inovasyon alanında rağbet gören sektörel beceriler edinip işyerinde başarılı olmasını amaçlayan 3DExperience Edu’yu tanıttı. 3DExperience Edu sayesinde Dassault Systèmes; 3DExperience platformu üzerinden yaşam boyu öğrenme alanında yeni imkânlar sunarak ve akademik kurumlarla endüstri arasında bağlar kurarak, geleceğin işgücünü oluşturma konusundaki rolünü geliştirecek.

Yeni öğrenim deneyimleri ve sertifikaları portföyü sunacak
Becerilere dair yayınlar sunacak, küresel ortaklıklar ve eğitim merkezleri oluşturacak ve öğrencileri sürdürülebilirlik proje ve yarışmalarına katacak olan 3DExperience Edu; ayrıca 3DExperience platformundaki profesyonellere yeni öğrenim deneyimleri ve sertifikaları portföyü sunacak. Söz konusu program ve kaynaklar; öne çıkan pozisyon ve becerilere dair ortak aklı geliştirmeyi, sektörlerde yeni yöntemlerin benimsenmesini hızlandırmak için akademik kurum ve işletmeler arasındaki iş birliğini baştan şekillendirmeyi ve deneyim temelli öğrenme kanalıyla eğitimi dönüştürmeyi amaçlıyor.
Araştırmalar, günümüzdeki iş pozisyonları için gerekli becerilerle akademik müfredat arasındaki kopukluğu uzun süredir ifade etse de; Covid-19 salgını, şirket ve akademik kurumların dönüşüm süreçlerini hızlandırmak için yeniden beceri kazanma, beceri geliştirme ve eğitime olan ihtiyacını açığa çıkardı. Hibrit öğrenme, eğitim alanındaki yeni norm haline geliyor. İster internette, isterse sınıfta olsun öğrenmenin püf noktası insanları aktif kılmak. Deneyim temelli öğrenme; tam da katılımcıların projeler oluşturarak ve birbirleri, uzmanlar ve mentörlerle iş birliği yaparak aktif biçimde becerilerini çoğaltmasını sağlayan bir çözüm.

Verzelen: “Geleceğin işgücüne güç katan yeni bir dünya sunuyor”
Dassault Systèmes’in Endüstri, Pazarlama, Küresel İlişkiler ve Geleceğin İşgücünden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Florence Verzelen, “Covid-19 günlerinde sektörde büyümeyi yakalamak için insanların yeni çalışma biçimlerine adapte olmaları, şirketlerin çalışanlarını hızla değişen pozisyonlar için donatmaları ve doğru becerilere sahip çalışanları bulmaları gerekiyor. Sektörlerin ise, eğitimcilerle beraber çalışıp kendi ihtiyaçları ile sınıfta öğretilenler arasındaki farkı azaltması gerekiyor. Uzun zamandır birçok sektörde stratejik ortaklıklar yürüttüğümüz için; hangi işlerin hangi becerileri gerektirdiği ve bu becerilerin nasıl oluşturulacağı konusunda eşsiz bir bilgi birikimine sahibiz. 3Dexperience Edu, bilgi ve deneyim temelinde geleceğin işgücüne güç katan yeni bir dünya sunuyor. Sürdürülebilir inovasyonları hayal etmek için insanları aktif kılarak; öğrenme, öğretme, yapma ve paylaşma biçimlerini dönüştürebiliriz.”
Dassault Systèmes’in 11 sektörde 10 yıllara dayanan tecrübesi üzerinde yükselen 3DExperience Edu, bilgi, uzmanlık ve iş verilebilirlik noktasında ilerlemek isteyen her yaştan 5 milyon öğrenciye; ayrıca akademik kurum, şirket ve profesyonellere destek sunuyor. Bu kapsamda, Covid-19 yasakları esnasında dünya çapındaki kurumlara eğitim paketleri sağlıyor. Ayrıca, Re-Engineering Australia Foundation, Arts et Métiers ParisTech, Illinois Institute of Technology gibi kurumlarla yaşam bilimleri alanında, Dünya Ekonomik Forumu ile de, ileri üretim becerileri alanında iş birliği gerçekleştiriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ