Makine Haber

3 boyutlu frezelemede yüksek verimlilik için yeni tam karbür parmak freze ve takım ömrü

Mümkün olduğunca verimli 3 boyutlu kaba işleme ve ince talaş işleme işlemleri için tasarlanan HARVI I TE küresel alınlı parmak freze, çok çeşitli malzemelerde maksimum talaş kaldırma sayesinde daha düşük işleme maliyeti sağlıyor.

3 boyutlu frezelemede yüksek verimlilik için yeni tam karbür parmak freze ve takım ömrü

Kennametal

Kennametal, HARVI I TE serisi için, HARVI I TE dört kanallı küresel alınlı parmak freze programını genişletti. Mümkün olduğunca verimli 3 boyutlu kaba işleme ve ince talaş işleme işlemleri için tasarlanan takım, çok çeşitli malzemelerde maksimum talaş kaldırma sayesinde daha düşük işleme maliyeti sağlıyor.

Yenilikçi ve tescilli bir sırt boşluğuna sahip
HARVI I TE küresel alınlı parmak freze, daha yakından incelenmesi gereken yenilikçi ve tescilli bir sırt boşluğuna sahip. En kritik alan olan küresel alınlı bölümde dalgalı bir kontur, kesme bölgesine daha iyi soğutma sıvısı akışı sağlayan dalgalı sırt boşluğunu biçimlendiriyor.
Dalgalı sırt boşluğu, daha yüksek ilerlemeler ve hızların yanı sıra, gelişmiş titreşim sönümleme ve daha düşük kesme kuvvetleri sayesinde artan kesme derinliği sağlıyor.
Dış çapta sırt boşluğu, şeklini değiştirerek eksenden kaçık pahlı sırt boşluğuna dönüşüyor. Eksenden kaçık yüzeyli sırt boşluğu, olağanüstü kenar dayanımı, geometrik hassasiyet, daha düşük kesme kuvvetleri sağlıyor ve bu özellikler parmak freze serisini çok yönlü duruma getiriyor.
Helisel biçimli uç alnı, talaş derin kesme kertiği ve değişken helis açısı dâhil olmak üzere kare uç tiplerin diğer geometrik iyileştirmeleri de, ayrıca bu yeni tam karbür parmak frezede düşünülerek tasarlandı.

3 boyutlu frezeleme işlemlerinde maksimum verimlilik, maksimum takım ömrü: Küresel alın bölümünde dalgalı sırt boşluğuna sahip HARVI I TE dört kanallı küresel alınlı parmak freze.

İki farklı boyda mevcut
HARVI I TE küresel alınlı parmak freze, her ikisi de 2 mm’den 20 mm’ye (1/16 inç’ten 1 inç’e kadar) çap aralığında iki farklı boyda mevcut. Standart boy, 3 boyutlu kopya frezeleme işlemleri için ilk tercihtir. Uzun tip ise, duvar ve taban hassas son işleme gerektiğinde kenar frezeleme dâhil birçok uygulama için yeterli kesme uzunluğu (4sD’ye kadar) sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ